نازل های کولینگ تاور

Cooling tower nozzles

از برج های خنک کننده صنعتی (cooling towers) یا نازل های کولینگ تاور می‌توان برای حذف گرما از منابع مختلف مانند ماشین‌آلات یا فرآیندهای حاوی مواد داغ استفاده کرد.

استفاده‌ی اصلی از نازل های کولینگ تاورها، حذف گرمای جذب شده در سیستم‌های خنک‌کننده گردشی مورد استفاده در:

نیروگاه‌ها، پالایشگاه نفت، صنایع پتروشیمی، پالایشگاه گاز طبیعی، کارخانه‌های فراوری مواد غذایی، کارخانه‌های ساخت نیمه‌رساناها و کارخانجات سیمان می‌باشدو برای سایر تأسیسات صنعتی نیز مانند کندانسورهای ستون تقطیر، مایع خنک‌کننده در تبلور و … دارای کاربرد است.

دسته بندی

تماس باما

آدرس:
تهران، پاسداران، خیابان دشتستان ۲
اصفهان، خیابان امام خمینی، ساختمان الماس

تماس:
info@spadflow.com
۰۲۱-۲۲۸۷۴۹۶۲
۰۳۱-۳۴۲۰۷۳۷۷

ساعات کاری:
شنبه تا چهارشنبه: 8:30-16:30
پنجشنبه: 8:30-15:00

نازل های کولینگ تاور

قسمت پکینگ یا فیلینگ (Fill) برای عملکرد کولینگ تاور های کارخانجات بسیار مهم است. از آنجا که پکینگ، محیط انتقال حرارت اطراف کولینگ تاور است، می‌توان گفت که مهم‌ترین عامل در تعیین عملکرد خوب یک برج خنک‌کننده می‌باشد.

عامل بسیار مهم دیگر در عملکرد کولینگ تاورها نازل های پاشش (افشانک ها) هستند،  به دلیل آنکه که نازل های پاشش وظیفه دارند آب داغی را که قرار است خنک شود به قسمت پکینگ برسانند. موارد زیر می‌تواند دلایل این نقش را بهتر نشان دهد.

نازل های پاشش کولینگ تاور

توزیع آب در نازل کولینگ تاور چگونه است؟

بدون شک، بارزترین تأثیر نازل کولینگ تاورهای کارخانجات، رساندن آب به پکینگ می‌باشد. در کولینگ تاورها سیستم پاشش از چندین نازل با چیدمان دقیق و کاملا محاسبه شده در کنار یکدیگر طراحی شده است.

در حالت ایده‌آل، اندازه و طرز قرارگیری نازل‌ها طوری است که یک الگوی یکنواخت از آب را بدون گپ بین سطوح هدف اسپری روی پکینگ ایجاد نمایند.

گپ در پوشش اسپری می‌تواند منجر به دور زدن هوا شود زیرا پکینگ خشک مقاومت کمتری در برابر جریان هوا دارد و هوا همیشه کمترین مقاومت را در پیش می‌گیرد. این امر منجر به ربودن جریان هوا از قسمت‌های خیس پکینگ می‌شود که برای خنک کردن آب گرم لازم است.

همچنین، از آنجا که هوا و آب هر دو سیال هستند گپ‌ها کاملاً در محل خود ثابت نیستند و مدام جابه‌جا می‌شوند. این اتفاق باعث می‌شود قسمت‌هایی از پکینگ چرخه‌های متناوبی از زمان‌های مرطوب و خشک را تجربه کنند که باعث ایجاد پوسته‌ای از رسوب نمکی در آن می‌شود.

با افزایش پوسته‌ها در پکینگ، به مرور عملکرد حرارتی آن کاهش می‌یابد، و می‌تواند در نهایت جریان هوا را در آن به طور کامل مسدود کرده و به طور بالقوه باعث آسیب ساختاری به کولینگ تاور شود.

 محدوده‌ی پاشش نازل های کولینگ تاور

حالت دیگری که سیستم پاشش بر عملکرد حرارتی کولینگ تاور تأثیر می‌گذارد، خنک‌سازی‌ای است که به محض خروج آب از نازل پاشش و در حین پرتاپ به سمت پکینگ اتفاق می‌افتد.

فاکتور اصلی برای خنک‌کنندگی در اینجا حداکثر کردن تعامل بین گرم‌ترین آب و سردترین هواست. بنابراین، نازلی که قطرات بسیار کوچک ایجاد می‌کند، اثر خنک‌کنندگی بیشتری نسبت به نازلی که قطرات بزرگ ایجاد می‌کند، خواهد داشت.

حذف کننده‌های رانش (قطرات معلق) (Drift Eliminators)

با افزایش توجه روزافزون به کاهش میزان انتشار بخارات خروجی از کولینگ تاور های کارخانجات، باید از نقشی که نازل های پاشش در رانش قطرات معلق دارند آگاه بود.

انتخاب نازل مناسب جهت پاشش قطرات سیال با قطر مناسب جهت کاهش رانش قطرات معلق به محیط زیست به علت حمل مواد شیمیایی و معدنی بسیار اهمیت دارد.

اسپری قطرات بسیار کوچک اگر چه که از نظر خنک‌کنندگی مفید است، ولی چالش بسیار دشوارتری را در جلوگیری از خروج همان قطرات بسیار کوچک به محفظه‌ی حذف کننده‌ی رانش کولینگ تاور ایجاد می‌کند.

گروه صنعتی اسپاد فلو (شرکت مهندسی تکان صنعت سپاهان) با اتکا به تیم تحقیقاتی و عملیاتی مجرب خود، و با کمک تجربیات گسترده در حوضه طراحی و تولید نازل‌ها و سیستم های پاشش قادر است پاسخگوی نیاز کارفرمایان و صاحبان محترم کارخانجات و واحدهای صنعتی در زمینه‌ی نازل های کولینگ تاور ها باشد.

سیستم پاشش نازل های کولینگ تاور