طراحی، تحقیق و توسعه

Design, Research and Development

نازل های پاشش برای بسیاری از کاربری‌های صنعتی، مصرف پیوسته محسوب می‌شوند و با استفاده از روش‌ها و اطلاعات از پیش تعین شده و قطعات آماده، پیشتر طراحی و یا اجرا شده هستند.

در همین راستا، گروه صنعتی اسپاد فلو (شرکت مهندسی تکان صنعت سپاهان) انواع نازل پاشش مصرف کارخانجات را طراحی و تولید کرده است و آماده‌ی فروش دارد.

تعدادی از این نازل ها مطابق نازل های شرکت های بزرگی مانند لخلر (Lechler)، بی ت (BETE)، پی ان آر (PNR) است.

با این وجود، در بسیاری از مواقع که برای یک کاربری خاص، ارتقای سیستم های پاشش، تعویض افشانک های قدیمی و غیر قابل دسترس، ساخت سیستم سیالاتی نوآورانه‌ای و … نازل مورد نیاز در بازار موجود نمی باشد.

کارفرمایان و کارخانه داران نگران و متمایل به طراحی و تولید سفارشی نازل های پاشش هستند. متخصصان باتجربه‌ی گروه صنعتی اسپاد فلو ساعی در رفع این نگرانی هستند و آماده‌ی پاسخگویی به تمام نیازهای کارفرمایان و کارخانه داران خواهند بود.

یکی از چالش های اساسی بخش R&D در شرکت اسپادفلو، ایجاد محصولاتی با کیفیت بالا و کارایی بهینه است. این محصولات باید با توجه به نیازهای مشتریان و استفاده در شرایط مختلفی مانند دما، فشار، دبی و غیره طراحی شوند بنابراین دقت و کیفیت محصول و سرعت تولید تعهد این گروه صنعتی است و برای رسیدن به این مهم، دانش و شناخت کافی در زمینه‌ی نازل های پاشش و سیستم های پاشش بسیار حائز اهمیت است.

گوناگونی نوع، جنس، سایز و پیچیدگی نازل های پاشش مختلف ایجاب می‌کند که روش‌های ساخت و تولید به‌روز دنیا مورد استفاده قرار گیرند تا هیچ گونه محدودیتی در آماده‌سازی سفارش مشتری وجود نداشته باشد.

مراحل طراحی و ساخت نازل های سفارشی

پس از دریافت شرح جزئیات از کارفرما، طراحی اولیه‌ی نازل در محیط های مدلینگ نرم افزاری انجام شده و پس از انجام محاسبات توسط سیستم‌های محاسبات دینامیک سیالاتی و نرم افزاری CFD، کارآمدترین پروسه‌ی ساخت و تولید را با روشهای ریخته‌گری دقیق، قالب‌گیری تزریقی، ماشین‌کاریهای CNC و سایر روشها توسط مهندسین و متخصصین گروه صنعتی اسپاد فلو طراحی و سپس اجرا خواهد شد و در انتها جهت اطمینان از صحت عملکرد قطعات تولیدی تست و کنترل کیفیت نهایی به عمل می‌آید و محصول تحویل کارفرما می‌گردد.

بخش طراحی تحقیق و توسعه اسپادفلو

آشنایی با بخش های R&D گروه صنعتی اسپادفلو

بخش طراحی، تحقیق و توسعه (R&D)گروه صنعتی اسپادفلو ، به عنوان یکی از بخش های کلیدی در فرآیند تولید، در توسعه محصولات و تحقیقات با تمرکز بر رفع نیازهای مشتریان و رقابت با رقبای خود بسیار حائز اهمیت است. این تیم با مشتریان خود در ارتباط است تا بتواند نیازهای آنها را در نظر بگیرد و محصولاتی با کیفیت و کارایی بالا را ارائه دهد.در این بخش، گروهی از مهندسان متخصص و تیم های پژوهشی در زمینه های مختلفی از جمله مهندسی مکانیک، مهندسی سیالات، فیزیک، علوم کامپیوتر و… با همکاری در تحقیقات، توسعه و طراحی محصولات مختلف شرکت فعالیت می کنند تا بتواند طرح های جدید را در محصولات خود پیاده سازی کنند.

آزمایشگاه اسپادفلو

بخش تست و آزمایشگاه

گروه صنعتی اسپادفلو از تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاهی پیشرفته برای بررسی و آزمایش محصولات خود استفاده می کند. با استفاده از این ابزارها، عملکرد محصولات خود را بهبود بخشیده و باعث افزایش کیفیت و کارایی آن ها شود. این کنترل کیفی شامل آزمون‌های فشار، دبی، جریان، و زاویه پاشش مایع در خروجی نازل می‌شود.

بخش تحقیقات پایه

یکی از بخش های مهم در R&D شرکت اسپاد فلو، بخش تحقیقات پایه است. این بخش مسئولیت تحقیقات بنیادین در حوزه اسپری نازل و نازل پاشش آب را بر عهده دارد. تحقیقات پایه شرکت اسپاد فلو شامل موضوعاتی مانند فیزیک جریان، دینامیک سیالات، شبیه سازی عددی و مدل سازی محاسباتی است. با استفاده از تحقیقات پایه، گروه صنعتی اسپاد فلو به روز رسانی دانش خود را انجام می دهد و می تواند روی محصولات خود بهبود بخشیده و محصولات جدیدی را طراحی کند.

بخش طراحی

بخش طراحی شرکت اسپاد فلو با به کارگیری فرآیندهای طراحی پیشرفته، از جمله طراحی CAD/CAM و تجهیزات تولید با تکنولوژی بالا، مسئولیت ساختاردهی و بهینه سازی محصولات جدید را بر عهده دارد. این بخش با استفاده از تکنیک های طراحی پیشرفته، می تواند محصولاتی را طراحی کند که باعث افزایش کیفیت و کارایی تولیدات شرکت شود.

بخش توسعه

در نهایت، بخش توسعه گروه صنعتی اسپاد فلو مسئولیت بهبود محصولات موجود و طراحی محصولات جدید را بر عهده دارد. این بخش عملکرد محصولات شرکت را با استفاده از فن آوری های پیشرفته بهبود می بخشد. توسعه محصولات شرکت اسپاد فلو به طور مداوم انجام می شود و بهبودهای جدید در محصولات ارائه شده را به مشتریانشان ارائه می دهند.

نتیجه:

یکی از مزایای شرکت اسپاد فلو، داشتن یک تیم تحقیق و توسعه پویا و کارآمد است. با داشتن این تیم، شرکت می تواند برای طراحی و توسعه محصولات خود از بهترین فرآیندها و تکنیک ها استفاده کند. همچنین، تیم تحقیق و توسعه شرکت به طور مداوم با بازار و نیازهای مشتریان در تماس است تا بتوانند نیازهای آنها را در نظر بگیرند و محصولاتی با کیفیت و کارایی بالا را ارائه دهند.

طراحی، تحقیق و توسعه در زمینه صنعتی