• عکس انواع افشانک های تولیدی اسپاد فلو

طراحی و ساخت نازل


طراحی و ساخت نازل یکی از چالش هایی است که گروه صنعتی اسپاد فلو آن را پذیرفته و بر آن فائق آمده است. هرچند این مسیر با مشکلات و پیچیدگی های تخصصی همراه بوده و موفقیت در آن تنها با تحقیقات و تجربیات متعدد امکان پذیر بوده است.

پیشرفت صنعت ملی در کنار حرکت با دانش روز دنیا در زمینه طراحی و ساخت نازل و سیستم‌های پاشش بدون شک از ملزومات سربلندی میهن عزیزمان است. گروه صنعتی اسپاد فلو (شرکت مهندسی تکان صنعت سپاهان) راه اندازی چنین واحد صنعتی‌ای را در تعهد خود دانست.

با این وجود، قدم گذاردن در مسیر راه‌اندازی این  واحد صنعتی و بهبود عملکرد آن با چالش‌های گوناگونی همراه بوده است. یکی از این چالش‌ها، بخصوص در شرایط فعلی، تامین قطعات مناسب و طراحی بهینه‌ی سیستم‌ها بر اساس امکانات در دسترس می‌باشد.

گروه صنعتی اسپاد فلو به کمک تحقیقات بی‌وقفه و تجربه‌ی موفق طی سالیان اخیر توانسته است به طور مداوم جدیدترین دستاوردهای علمی در زمینه‌ی طراحی و ساخت افشانک های صنعتی را بومی‌سازی نموده و ارتقاء بدهد.

لذا انواع مدل‌های نازل مخروطی (Full cone و Hollow cone)، خطی یا کارواشی (Flat-fan)، نقطه‌ای (Solid stream) و مه‌پاش (Mist – Fog) از کمپانی‌های بزرگی همچون Lechler، BETE و PNR توسط تیم حرفه‌ای ما قابل تولید هستند.

شایان ذکر است که بر حسب تجربه، نازل‌های پاششی اسپاد فلو کیفیتی قابل رقابت با نمونه‌های خارجی، با وجود هزینه‌ی کمتر ارائه می‌دهند.

نازل های پاشش برنجی و فولادی

به علاوه، بسیار پیش می‌آید که برای کاربردی ویژه، یک واحد صنعتی نیاز به طراحی و ساخت نازل های پاشش با مشخصاتی اختصاصی باشد که در بازار موجود نیست، تاکنون طراحی نشده، و یا نیاز به تغییر داشته باشد. گروه صنعتی اسپاد فلو قادر است با سنجش و دریافت شرایط سیستم و درک نیاز کارفرما این قطعات را همراه با تست و پشتیبانی طراحی و تولید نماید. همچنین این گروه صنعتی در مرحله‌ی طراحی و اجرای سیستم‌های پاشش آماده همکاری و خدمت رسانی به واحدهای صنعتی می‌باشد.

چارت روند مهندسی معکوس و نوسازی